Projekt VILADOMY

je další etapou úspěšného projektu RESIDENCE KASKÁDA, v rámci kterého je v Jihlavě na Horním Kosově od roku 2012 na ploše 12 hektarů postupně budováno vše potřebné pro pohodlné a kvalitní bydlení. Investorem a současně i developerem celého projektu je společnost LANDWEALTH CZ s.r.o., která na Jihlavsku působí od roku 2000. Díky podpoře managementu této společnosti a ve spolupráci s týmem renomovaných architektů a dodavatelských stavebních firem vznikla na pozemcích společnosti nová čtvrť rodinných domů. 

Společnost Viladomy KASKÁDA s.r.o., Residence KASKÁDA V1 a Residence KASKÁDA V2, které jsou dceřinými společnostmi LANDWEALTH CZ s.r.o., jsou investory a současně i developery dílčího projektu nazvaného Viladomy KASKÁDA. Díky němu bude tato atraktivní lokalita doplněna o čtyři čtyřpodlažní viladomy, v každém bude 12 bytů různých parametrů. Přízemní byty o velikostech 2+kk a 3+kk budou mít venkovní terasu s navazující oplocenou zahrádkou. Součástí všech bytů umístěných ve 2. a 3. NP, o velikostech 1+kk až 4+kk, budou lodžie nebo balkony, velmi atraktivní byty 3+kk ve 4. NP budou mít nadstandardně prostorné terasy. Každý byt, bez ohledu na svoji velikost, bude mít k dispozici sklepní kóji, umístěnou ve společných prostorách domu blízko vstupu do domu, kde bude i společná kočárkárna/kolárna a technická místnost.

Architektonické řešení objektů je moderní, v duchu soudobých trendů. Fasáda domů je navržena v kontrastu světlé fasády s okny odstínu světlého dřeva a ocelovým zábradlím balkónů a teras. Pultové střechy designově doplní celkový vzhled domů. Samozřejmostí v domech je výtah, parkování bude v souladu s projektovou dokumentací zajištěno na přilehlém parkovišti. Každý viladům, včetně zelené ohraničené plochy, tak bude utvářet jeden uzavřený celek. Atraktivní vzhled a kvalitní standard zajistí každému výbornou kvalitu bydlení.

V roce 2018 byla zahájena stavba 2 viladomů (V4 a V3). První bytový dům (V4) byl dokončen na podzim 2019, druhý bytový dům (V3) byl dokončen v květnu 2020. Všechny byty mají své nové vlastníky, kteří si užívají komfortního bydlení. Výstavba dalších dvou viladomů (V2 a V1) byla zahájena začátkem května 2020. Oba domy budou dokončeny v roce 2021, přičemž byty ve V2 budou předány novým vlastníkům v září 2021 a byty ve V1 v prosinci 2021.

Kromě viladomů se bude v blízké budoucnosti realizovat také výstavba třech větších bytových domů, které budou stejně jako Viladomy respektovat krajinný ráz lokality a budou splňovat požadavky na současné moderní bydlení i nejnáročnějších klientů. Nové bydlení v této klidné jihlavské lokalitě tak postupně najde až 100 rodin. Jejich různé životní styly budou moci být uspokojeny díky odlišným dispozicím jednotlivých bytů, široké škále velikostí a interiérového řešení.

Residence Kaskáda je dopravně napojena kruhovým objezdem na ulici Bukovou, navazující na ulici S. K. Neumanna. Nabízí tak dobré dopravní spojení s celou Jihlavou v rámci MHD i rychlé napojení na dálnici D1. Atraktivita lokality je umocněna nadstandardní šíří komunikací, oboustranně umístěnými chodníky i dostatkem parkovacích stání. K dopravnímu zklidnění přispívají kruhové objezdy a zpomalující pásy. Přívětivou atmosféru lokality pak dotváří kromě uliční zeleně, oddechové zóny s lavičkami či multifunkčního dětské hřiště, možnost bezprostředního kontaktu s přírodou a využití cyklostezek v okolí.